Vinyasa joga

Vinyasa to dynamiczna, płynna praktyka jogi, polegająca na budowaniu przyjemnych sekwencji dla ciała i ducha, podczas której ruch połączony jest z oddechem. Jest to rozgrzewająca i rozciągająca forma jogi. Celem zajęć jest jednoczesne budowanie siły, stabilności i elastyczności w ciele oraz koncentracja umysłu i redukowanie stresu. 
Podczas praktyki kreatywności nie zna granic, tworzone sekwencje są dostosowane do tematyki zajęć – może być to joga na ogólne wzmocnienie, tzw. Power joga, bądź joga rozciągająca barki, biodra czy skierowana na skręty kręgosłupa. Zajęcia mogą być również kierowane na osiągnięciu tzw. Peak pose, czyli konkretnej nieco bardziej zaawansowanej asany na koniec głównej części praktyki, np. Wheel, Flying Crow czy też Compass pose. 
Za każdym razem jednak wchodzimy na matę, aby całkowicie się wyciszyć i pozbyć się negatywnych emocji, skupiając się na oddechu i tym, co czujemy w danej chwili. Niezależnie od dynamiki zajęć uczymy się świadomości i kontroli własnego ciała, wzmacniając je jednocześnie pozbywając się napięć, a zwiększając jego mobilność. 
Poziom i przebieg zajęć dostosowany jest do grupy i do każdego indywidualnie. Podczas praktyki pokazywane są różne warianty pozycji. Mile widziana jest znajomość podstawowych asan, aby w pełni czerpać przyjemność z dynamicznej praktyki.