Kamila Borowska

balet

Jest absolwentką Warszawskiej Szkoły Baletowej. Tytuł magistra sztuki w dziedzinie pedagogiki baletu uzyskała na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie, ukończyła także podyplomowe studia menadżerskie dla Twórców, Artystów i Animatorów Kultury, organizowane wespół z Wydziałem Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego. Dodatkowo posiada uprawnienia instruktora pilatesu.
Swoje doświadczenie artystyczne zdobywała przez szereg lat, tańcząc na scenach w krajach byłej Jugosławii, m.in w spektaklach takich jak: „Giselle”, „Coppelia”, „Paquita”, „Les Sylphides”, „Kopciuszek”, „Piotruś Pan” i wiele innych. 
Kilka lat spędziła w Stanach Zjednoczonych, współpracując z zespołem Ballet Magnificat – początkowo w ramach Trainnee Program, następnie zaś jako tancerka BMag Events Company.
Po powrocie do Polski przez dłuższy czas związana była z Warszawskim Teatrem Tańca, później także z Folies Dance Company, z którymi miała możliwość prezentować się na scenach w Polsce, we Włoszech oraz w Chinach.
Jej taneczne drogi skrzyżowały się też z Teatrem Wielkim-Operą Narodową w Warszawie – w formie współpracy przy produkcji operowej „Trojanie” i „Szalonych dni muzyki”, wraz z Orkiestrą Sinfonia Varsovia.
Obecnie jest tancerką Państwowego Zespołu Ludowego Pieśni i Tańca „Mazowsze”, z którym występuje w kraju i za granicą, i gdzie angażuje się w pracę na różnych płaszczyznach.
Jej aktywność zawodowa to nie tylko scena. Niejednokrotnie przyjmowała rolę choreografa, asystowała też przy różnych premierach. M. in., podczas wystawiania opery „Turek we Włoszech” w Warszawskiej Operze Kameralnej, była asystentką choreografa.
Aktywność sceniczną łączy z pracą pedagogiczną. Przez jakiś czas wykładała na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie na wydziale Wokalno-Aktorskim i wydziale Rytmiki. Obecnie uczy tańca klasycznego, tańca współczesnego i tańca ludowego dzieci, młodzież oraz dorosłych w różnych placówkach tanecznych na terenie Warszawy.