Warsztat Pozytywni rodzice

Terminy: 3.03, 14.04 (niedziele, godz. 14:00- 16:00)

Serdecznie zapraszamy na warsztat podczas, którego dowiesz się dlaczego dzieci zachowują się źle, a dorośli tracą cierpliwość i co z tym można zrobić w duchu Pozytywnej Dyscypliny.

Czym jest Pozytywna Dyscyplina?

Kiedyś sądziłam, że jest to nurt, w którym można wychowywać dzieci, tak aby wyrosły na szczęśliwych i zaradnych życiowo dorosłych. I dalej tak sądzę. 

Lecz po nieco dłuższym czasie stosowania stwierdzam, że Pozytywna Dyscyplina, jest znacznie szersza. Jest to styl bycia, który pozwala tworzyć szczęśliwe i wspierające relacje z innymi ludźmi.

Obecnie dostępna jest literatura Pozytywnej Dyscypliny ukierunkowana na relacje rodzic-dziecko, relację w związkach, a nawet relacje w biznesie.

Na czym to polega Pozytywna Dyscyplina w relacji rodzic-dziecko? 

Pozytywna Dyscyplina nie stosuje kar i nagród. 
Natomiast daje w zamian 52 konkretne metody, dzięki którym:

 • Pomożesz swojemu dziecku, poczuć się ważnym i znaczącym członkiem Waszej rodziny, dzięki czemu pomożesz mu wziąć odpowiedzialność za wspólne dobro.
 • Pomożesz sobie wyjść z roli nadmiernie kontrolującego rodzica „żandarma”, który, być może, z poczucia winy popada w nadmierną pobłażliwość i uległość w stosunku do dziecka, i na odwrót.
 • Będziesz skuteczny długofalowo – zaczniesz brać pod uwagę to co dziecko myśli, czuje, czego się uczy i jakie decyzje podejmuje o sobie samym i o swoim świecie oraz jak decyduje się postępować w przyszłości, aby przetrwać i odnosić sukcesy.
 • Wesprzesz swoje dziecko w nauce ważnych umiejętności społecznych i życiowych, tj. Szacunek, dbanie o innych, rozwiązywanie problemów, współpraca, umiejętność wnoszenia wkładu i bycia pożytecznym w domu szkole i większej społeczności.
 • Zaprosisz swoje dziecko do odkrywania, jak bardzo jest zdolne i kompetentne. Zachęci je do odkrywania swojej 

 

3 marca: DLACZEGO DZIECI ZACHOWUJĄ SIĘ ŹLE?

 • Dowiemy się co to jest poczucie przynależności i znaczenia i przeanalizujemy 4 błędne sposoby, w jakie poszukują go dzieci.
 • Poznamy błędne przekonania i ukryte przekazy stoją za trudnymi zachowaniami dzieci.
 • Poznamy blędne przekonania rodziców, które prowokują trudne zachowania dzieci.

14 kwietnia: JAK ZACHOWAĆ CIERPLIWOŚĆ WOBEC TRUDNYCH ZACHOWAŃ DZIECI?

 • Dowiemy się dlaczego czasem, ludzie czasem zachowują się jak gady – czyli jak działa mózg w stresie?
 • Poznamy narzędzia Pozytywnej Dyscypliny, któe pomogą nam zachować się konstruktywnie wobec trudnych zachowań dziecka.
 • Porozmawiamy o błędach i dowiemy się jakie jest lekarstwo dla tych co sądzą, że muszą być idealni, czyli poznamy 4 „P” pomyłek.

 

Koszt: 40 zł/ 1 warsztat

Potwierdzeniem udziału w warsztacie jest wykupienie ‚wejściówki” gotówką/ kartą w recepcji studia lub przelewem na konto:
Małgorzata Nawrocka 64 1140 2017 0000 4802 1288 1289, w tytule proszę wpisać „pozytywni rodzice (wybrany termin)”.
W przypadku przelewu- do maila z rezerwacją proszę dołączyć potwierdzenie dokonanego przelewu.
Uwaga. Prosimy o przemyślane rezerwacje. W przypadku rezygnacji/ nieobecności nie zwracamy wpłaty za uczestnictwo.

Maila ze zgłoszeniem i potwierdzeniem przelewu wyślij na adres: zapisy@dobrzemitu.pl.

 

Warsztat poprowadzi Monika Cywińska

Certyfikowany Coach rodzicielski metody Coach Wise, Edukatorka Pozytywnej Dyscypliny, Terapeuta Psychobiologii. Z wykształcenia Biolog, absolwentka dwuletniego studium Pedagogicznego. Uczestniczka kursów z zakresu Reiki, Techniki Uwalniania Emocji dr. R. Hawkinsa, technik oddechowych Fundacji Art Of Living oraz kursów z zakresu rodzicielstwa opartych m.in Pozytywnej Dyscyplinie, Rodzicielstwie Bliskości, NVC.

Poza działalnością coachingową – instruktorka metody Pilates i autorka programu ćwiczeń e-mamafit dla kobiet w ciąży i mam po porodzie.