Warsztat: Podstawy pozytywnej dyscypliny

Termin: 21 października (niedziela), godz. 12.30-17.00

 

DLACZEGO DZIECI ZACHOWUJĄ SIĘ ŹLE,
 A DOROŚLI TRACĄ CIERPLIWOŚĆ
– PODSTAWY POZYTYWNEJ DYSCYPLINY

Serdecznie zapraszam na warsztat podczas, którego dowiesz się dlaczego dzieci zachowują się źle, a dorośli tracą cierpliwość i co z tym można zrobić w duchu Pozytywnej Dyscypliny.

Czym jest Pozytywna Dyscyplina?

Kiedyś sądziłam, że jest to nurt, w którym można wychowywać dzieci, tak aby wyrosły na szczęśliwych i zaradnych życiowo dorosłych. I dalej tak sądzę. 

Lecz po nieco dłuższym czasie stosowania stwierdzam, że Pozytywna Dyscyplina, jest znacznie szersza. Jest to styl bycia, który pozwala tworzyć szczęśliwe i wspierające relacje z innymi ludźmi.

Obecnie dostępna jest literatura Pozytywnej Dyscypliny ukierunkowana na relacje rodzic-dziecko, relację w związkach, a nawet relacje w biznesie.

Na czym to polega Pozytywna Dyscyplina w relacji rodzic-dziecko? 

Pozytywna Dyscyplina nie stosuje kar i nagród. 
Natomiast daje w zamian 52 konkretne metody, dzięki którym:

 • Pomożesz swojemu dziecku, poczuć się ważnym i znaczącym członkiem Waszej rodziny, dzięki czemu pomożesz mu wziąć odpowiedzialność za wspólne dobro.
 • Pomożesz sobie wyjść z roli nadmiernie kontrolującego rodzica „żandarma”, który, być może, z poczucia winy popada w nadmierną pobłażliwość i uległość w stosunku do dziecka, i na odwrót.
 • Będziesz skuteczny długofalowo – zaczniesz brać pod uwagę to co dziecko myśli, czuje, czego się uczy i jakie decyzje podejmuje o sobie samym i o swoim świecie oraz jak decyduje się postępować w przyszłości, aby przetrwać i odnosić sukcesy.
 • Wesprzesz swoje dziecko w nauce ważnych umiejętności społecznych i życiowych, tj. Szacunek, dbanie o innych, rozwiązywanie problemów, współpraca, umiejętność wnoszenia wkładu i bycia pożytecznym w domu szkole i większej społeczności.
 • Zaprosisz swoje dziecko do odkrywania, jak bardzo jest zdolne i kompetentne. Zachęci je do odkrywania swojej 

Na czym konkretnie będzie polegał ten warsztat?

 • Zastanowimy się jakich kompetencji życiowych chcemy nauczyć nasze dzieci, jakie są nasze wyzwania (trudne zachowania dzieci) i jakie dotychczas stosowaliśmy sposoby, mające na celu wzmocnienie pozytywnych zachowań, a zniwelowanie trudnych zachowań. Przeanalizujemy jakie są ich rezultaty.
 • Dowiemy się dlaczego czasem, ludzie czasem zachowują się jak gady – czyli jak działa mózg w stresie?
 • Dowiemy się co to jest poczucie przynależności i znaczenia i przeanalizujemy 4 błędne sposoby, w jakie poszukują go dzieci .
 • Porozmawiamy o błędach i dowiemy się jakie jest lekarstwo dla tych co sądzą, że muszą być idealni, czyli poznamy 4 „P” pomyłek.
 • Zastanowimy się jakie są skutki bycia tylko stanowczym lub tylko uprzejmym.
 • Poznamy i przećwiczymy niektóre narzędzia Pozytywnej Dyscypliny, które pomagają być rodzicem al’dente – ani za twardym, ani za miękkim, czyli uprzejmym i stanowczym jednocześnie:-)

Warsztat dostarczy uczestnikom podstawowej wiedzy na temat Pozytywnej Dyscypliny. Po warsztacie chętni uczestnicy otrzymają propozycję kontynuacji nauki w postaci cotygodniowych spotkań, podczas których będą mogli poszerzać swoją wiedzę, zdobywać kolejne umiejętności i ćwiczyć je.

 

 

Koszt: 90 zł

Potwierdzeniem udziału w warsztacie jest wykupienie ‚wejściówki” gotówką w recepcji studia lub przelewem na konto:
Małgorzata Nawrocka 64 1140 2017 0000 4802 1288 1289, w tytule proszę wpisać „warsztat pozytywnej dyscypliny 21.10”.
W przypadku przelewu- do maila z rezerwacją proszę dołączyć potwierdzenie dokonanego przelewu.
Uwaga. Prosimy o przemyślane rezerwacje. W przypadku rezygnacji/ nieobecności nie zwracamy wpłaty za uczestnictwo.

Maila ze zgłoszeniem i potwierdzeniem przelewu wyślij na adres: zapisy@dobrzemitu.pl.

 

PYTANIA: biuro@e-mamafit.pl, tel: 781-949-249

Warsztat poprowadzi Monika Cywińska

Certyfikowany Coach rodzicielski metody Coach Wise, Edukatorka Pozytywnej Dyscypliny, Terapeuta Psychobiologii. Z wykształcenia Biolog, absolwentka dwuletniego studium Pedagogicznego. Uczestniczka kursów z zakresu Reiki, Techniki Uwalniania Emocji dr. R. Hawkinsa, technik oddechowych Fundacji Art Of Living oraz kursów z zakresu rodzicielstwa opartych m.in Pozytywnej Dyscyplinie, Rodzicielstwie Bliskości, NVC.

Poza działalnością coachingową – instruktorka metody Pilates i autorka programu ćwiczeń e-mamafit dla kobiet w ciąży i mam po porodzie.