Wakacyjny cykl spotkań z pozytywną dyscypliną.

WAKACYJNY CYKL SPOTKAŃ Z POZYTYWNĄ DYSCYPLINĄ

Masz poczucie winy i wyrzuty sumienia po wybuchu złości i nakrzyczeniu na swoje dziecko i nie wiesz jak sobie z tym poradzić? Zastanawiasz się czemu dziecko nie słucha i walczy z Tobą? 

Jak powinnam się zachować, gdy dziecko kłamie, gryzie, nie słucha poleceń, odmawia wykonywania swoich obowiązków, histeryzuje…

Co robić, gdy nie działają groźby i prośby? Czy kary i nagrody rzeczywiście pomagają mojemu dziecku stać się samodzielnym, odpowiedzialnym i jednocześnie szczęśliwym człowiekiem?

Przez ostatnie 35 lat miliony rodziców zaufały zdroworozsądkowemu podejściu Pozytywnej Dyscypliny, która daje praktyczne rozwiązania jak:

 • unikać walki o samodzielność, tylko ją wspierać;
 • wykorzystać nieodpowiednie zachowanie jako okazję do uczenia kompetencji życiowych – bez kar i nagród;
 • Uczyć dzieci wartościowych umiejętności społecznych i pozytywnego zachowania w domu i poza nim;
 • wykorzystywać spotkania rodzinne, tworzyć plany codziennych rytuałów, i wiele innych narzędzi aby radzić sobie z trudnymi zachowaniami i wspierać w dziecku samodyscyplinę, jak również stworzyć sobie przestrzeń na być szczęśliwym rodzicem, człowiekiem;
 • jak zbudować w dziecku poczucie własnej wartości i wesprzeć je w byciu kowalem własnego losu;
 • Jak sprawić, aby Twoja relacja z partnerem była pełna szacunku, wzajemnego wsparcia i bliskości oraz aby modelowała pozytywne wzorce u Twoich dzieci.

Jeśli jesteś ciekawa zapraszam Cię na WAKACYJNY CYKL SPOTKAŃ Z POZYTYWNĄ DYSCYPLINĄ!

Cykl warsztatów obejmuje 8 spotkań, które odbędą się w naszym studio,
w każdy wtorek lipca i sierpnia w godzinach 12.30-14.00, w ramach KRĘGU MAM.

Spotkania mają największą wartość jako cykl, jednak są tak skonstruowane aby, pojedyncze spotkanie miało niezależną wartość, dzięki czemu, można dołączyć w każdym momencie.

Koszt pojedynczego spotkania to 30 zł.

Płatności przyjmuje Monika Cywińska gotówką przed zajęciami lub na konto:
Centrum Szczęśliwej Rodziny Monika Cywińska: 41 1140 2004 0000 3802 7623 0595.

Informacje oraz rezerwacje miejsc na zajęciach: 781-949-249/ biuro@e-mamafit.pl

 

DLA KOGO?

Na warsztaty zapraszamy kobiety w ciąży oraz mamy, które mogą przyjść na spotkania z dziećmi oraz każdą inną osobę, która chciałaby poznać narzędzia pozytywnej dyscypliny jako sposób na budowanie szczęśliwych relacji.

 

Warsztat poprowadzi Monika Cywińska.

Certyfikowany Coach rodzicielski metody Coach Wise, edukator pozytywnej dyscypliny. Biolog, absolwentka dwuletniego studium Pedagogicznego, instruktorka metody Pilates i autorka programu ćwiczeń e-mamafit dla kobiet w ciąży i mam po porodzie. Uczestniczka kursów z zakresu Reiki, Totalnej Biologii, Techniki Uwalniania Emocji dr. R. Hawkinsa, technik oddechowych Fundacji Art Of Living oraz kursów z zakresu rodzicielstwa opartych na Rodzicielskie Bliskości, NVC, oraz Pozytywnej Dyscypliny.

 

PROGRAM WARSZTATÓW:

SPOTKANIE I (3.07): KARY – BUDUJĄ DYSCYPLINĘ, CZY JĄ RUJNUJĄ? CO W ZAMIAN?

Zastanowimy się jakich kompetencji życiowych chcemy nauczyć nasze dzieci, jakie są nasze wyzwania, jakie znamy sposoby, które nas wspierają i jakie są ich skutki?

Wykonamy ćwiczenia, które pozwolą nam odpowiedzieć sobie na pytania, czy kary i krytyka mogą być narzędziem wspierającym budowanie kompetencji życiowych dziecka i pokonanie wyzwań rodzicielskich?

Poznamy narzędzia pozytywnej dyscypliny, które pomogą nam wesprzeć nasze dzieci w budowaniu samodyscypliny, jak również pomogą nam wyjść z roli rodzica-żandarma, unikając jednocześnie bycia pobłażliwym.

SPOTKANIE II (10.07): NAGRODY I POCHWAŁY – CZY WPŁYWAJĄ NA SAMODZIELNOŚĆ, SAMODYSCYPLINĘ I POCZUCIE WŁASNEJ WARTOŚCI U DZIECKA? 

Wykonamy ćwiczenia, dzięki którym odkryjemy:

 • Jaki jest rezultat stosowania nagród w wychowaniu?
 • Jak pochwały wpływają na poczucie własnej wartości u dziecka i dorosłego? 
 • Czy rozpieszczanie wzmacnia, czy osłabia poczucie własnej wartości? 
 • Czym się różni zachęta od pochwały? 
 • Co to są pytania pełne ciekawości? 

SPOTAKNIE III (17.07): DLACZEGO DZIECI ZACHOWUJĄ SIĘ ŹLE, A DOROŚLI TRACĄ CIERPLIWOŚĆ

Na tym spotkaniu dowiemy się:

 • Dlaczego ludzie czasem zachowują się jak gady? :-)
 • Co dzieci są w stanie zrobić, żeby mieć poczucie przynależności, czyli o 4 błędnych sposobach jakie mają dzieci na zdobycie miłości rodzica?
 • I na koniec dobra wiadomość: ani Ty, ani Twoje dziecko nie musicie być doskonali,
  czyli o 4 „P” pomyłek.

SPOTKANIE IV (24.07): BĄDŹ RODZICEM AL DENTE – ANI ZA MIĘKKIM, ANI ZA TWARDYM, CZYLI STANOWCZYMI UPRZEJMYM JEDNOCZEŚNIE :-)

Ciężko znaleźć Ci balans pomiędzy byciem rodzicem rygorystycznym, a zbytnio łagodnym. Poznasz metodę, jak skutecznie porozumiewać się z dzieckiem szanując jego uczucia i jednocześnie egzekwować wcześniejsze ustalenia.

Poznamy i przećwiczymy niektóre narzędzia Pozytywnej Dyscypliny, które pomagają być uprzejmym i stanowczym tj.

SPOTKANIE V (31.07) i VI ( 7.08): SKRZYNKA PEŁNA NARZĘDZI

Zaznajomisz się z wybranymi technikami PD, dowiesz się jak je wprowadzać w życie i poprawie stosować, dzięki czemu zyskasz więcej frajdy z rodzicielstwa, a Twoje dziecko będzie szczęśliwsze. 

SPOTKANIE VII (14.08): JAKI STYL OSOBOWOŚCI PREZENTUJESZ KIEDY JESTEŚ SPOKOJNA I KIEDY JESTEŚ W STRESIE I JAK TO WPŁYWA NA TWOJE RELACJE Z PARTNEREM I DZIECKIEM?

Podczas tego spotkania dowiesz się, czy Twoje zachowanie w sytuacji stresowej przypomina bardziej zadowalacza, kontrolera, konformistę czy mądralę. 

Dowiesz się także, który z tych stylów osobowości dominuje, gdy czujesz się bezpiecznie.

A następnie zastanowimy się wspólnie jakie są mocne strony i trudności tego stylu osobowości i jak to wpływa na nasze dzieci i relację z partnerem.

SPOTKANIE VII (21.08): POZYTYWNA DYSCYPLINA W ZWIĄZKU Z PARTNEREM 

Na spotkaniu dowiesz się jak zaakceptować emocje i uczucia Twojego partnera, zastanowimy się jak słuchać i doceniać siebie nawzajem.

Poznamy między innymi takie narzędzia PD jak Pozytywna przerwa, spotkania rodzinne, przytulanie, proś o pomoc, pytania pełne ciekawości, specjalny czas, zachęta zamiast pochwały, 4 P pomyłek, uprzejmy i stanowczy.