Joga jako narzędzie do poszukiwania stabilizacji psychosomatycznej

Termin: 13 maja (sobota) 12:00- 14:00

Usłyszałam kiedyś zdanie, że na dobre samopoczucie trzeba sobie zapracować i idealnie połączyło mi się to z praktyką jogi. Joga nie zadziała jak tabletka od bólu głowy, nie jest receptą. Tylko praktykowana regularnie, w efekcie przynosi korzyści, o których rozpisuje się obecnie świat.

Z założenia, psychosomatyka zajmuje się różnego rodzaju dolegliwościami cielesnymi (somatycznymi), które mają, bądź mogą mieć podłoże w psychice człowieka i odwrotnie. Przewlekły stres psychologiczny może prowadzić do rozwoju różnych chorób sercowo naczniowych, neurologicznych, układu oddechowego. Może osłabiać organy ciała i powodować ich ból lub napięcie. Przez to często cierpimy na migreny, chroniczne bóle pleców, bezsenność, niepokój czy tracimy odporność psychofizyczną.

Warsztat zbudowany będzie z sekwencji, które pokazać mają, jak kombinacje asan stabilizują warstwę psychiczną i emocjonalną poprzez pracę z ciałem, rozbudzając naszą wewnętrzną radość i dobrostan.

Nie będzie to warsztat pozycji relaksacyjnych choć i te tutaj się pojawią.  Wykorzystamy warianty i pozycje odwrócone, wygięcia w tył, by naturalnie przejść do sekwencji regeneracyjnych.

Warsztat poprowadzi Ania Kociszewska.

 

Koszt warsztatu: 40 zł.

Płatność można zrealizować gotówką w recepcji studia lub na konto: Małgorzata Nawrocka 64 1140 2017 0000 4802 1288 1289, w tytule proszę wpisać „warsztat jogi 13.05”.
Wpłata daje gwarancję miejsca na warsztacie. W przypadku nieobecności nie jest zwracana.

Dodatkowo prosimy o rezerwację miejsca i przesłanie potwierdzenia przelewu: zapisy@dobrzemitu.pl.